Európa egyik legtöbbet díjazott épülete lett a Magyar Zene Háza (origo.hu)
Újabb nagy presztízsű díjat nyert el a Liget Budapest Projekt keretében megépült Magyar Zene Háza az egyik legjelentősebb ingatlanszakmai kiállításon Németországban – jelentette be Gyorgyevics Benedek, a Városliget Zrt. vezérigazgatója. A German Design Council által odaítélt Iconic Awardot az egyik legfontosabb nemzetközi ingatlanszakmai kiállításon, a müncheni Expo Realon adták át ünnepélyes keretek között. A vezérigazgató kiemelte, hogy a neves, nemzetközi építészekből álló öttagú zsűri építészeti kategóriában a győztesnek járó elismeréssel díjazta a magyar épületet. A grémium a legjobb és leginnovatívabb építészeti és tervezési megoldásokat felvonultató, világszerte megvalósult új épületeket díjazza, az elmúlt években olyan, a világelithez tartozó sztárépítészek alkotásait ismerték el, mint Dorte Mandrup, Kengo Kuma, Alberto Caiola vagy Sir David Chipperfield. A Sou Fujimoto tervezte Magyar Zene Háza ezzel az ingatlanszakma két legnevesebb seregszemléjén is a világ élmezőnyébe került, hiszen ezt megelőzően idén márciusban a Cannes-i MIPIM-en, a világ legnagyobb és legrangosabb ingatlanszakmai kiállításán a zsűri fődíját nyerte.
A Magyar Kultúra Napján, január 22-én birtokba vehette a közönség a Magyar Zene Házát, melynek köszönhetően a magyar főváros egy, a világelithez tartozó japán sztárépítész, Sou Fujimoto által tervezett, ikonikus épülettel lett gazdagabb, a Városliget pedig megújítva visszakapott egy itt korábban évtizedekig elzárt, rendkívül elhanyagolt állapotú 7 ezer négyzetméternyi zöldfelületet. A ház elképesztően népszerű a látogatók körében, több százezren bejárták már az épületet, a zenetörténeti kiállítás, a hangdóm előadásai és a koncertek gyakorlatilag folyamatosan teltházasak.
AZ EXPO REAL A LEGNAGYOBB INGATLAN- ÉS BEFEKTETÉSI KIÁLLÍTÁS EURÓPÁBAN, MELYET 1998 ÓTA MINDEN ÉVBEN A MESSE MÜNCHEN TERÜLETÉN RENDEZNEK MEG.A rendezvényen adják át a German Design Council rangos elismerését, az Iconic Awardot, mely a világ leginnovatívabb és fenntartható építészeti projektjeit díjazza, különös hangsúlyt fektetve a környezetbarát megoldásokra, a látogatóélményre, valamint a külső és a belső harmóniájára, formabontó tervezői gondolatokra.
Gyorgyevics Benedek elmondta:
A Magyar Zene Háza a japán sztárépítész Sou Fujimoto egyedülálló építészeti víziójának és a Batta András vezette csapat tartalmi koncepciójának olyan rendkívüli ötvözete, mely több száz magyar szakember közreműködésével jött létre, s amely méltán vívta ki a tekintélyes nemzetközi szakemberekből álló zsűri elismerését, a világ figyelmét ismét a Liget Budapest Projektre irányítva.”
Továbbá kiemelte: „Az intézmény idén januári megnyitását követően immár látható, hogy az új zenei intézmény Budapest egyik új, emblematikus épületévé vált, hiszen a ház rendkívüli népszerűségnek örvend, kiállítása és zenei programjai folyamatosan teltházasak, de sokan csak azért látogatnak el, hogy megcsodálják ezt a különleges épületet. A mostani rangos elismerés is visszaigazolja, hogy a Liget Budapest Projekt teljes megvalósításával a Városliget a családi programok és a kulturális élet világszerte unikálisnak számító központjává, a város pezsgő találkozóhelyévé válik.”
Többször díjazták a Liget Budapest Projekt fejlesztéseit
A nemzetközi szakmai figyelem már kezdetek óta ráirányult a Liget Budapest Projektre, mely léptékében és összetettségében Európa ma legnagyobb kulturális beruházása. A Magyar Zene Háza 2019-ben nyerte el „A legjobb nemzetközi középület” elismerést az International Property Awardson (IPA), 2021-ben pedig a Music Cities Awardson választották a világ legjobb zenei témájú ingatlanfejlesztésének.
2018-BAN AZ ÚJ NÉPRAJZI MÚZEUM SZINTÉN A VILÁG LEGJOBB KÖZÉPÜLETE LETT AZ INTERNATIONAL PROPERTY AWARDSON, SŐT A WORLD’S BEST ARCHITECTURE KÜLÖNDÍJAT IS MEGKAPTA.2021-ben pedig az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ (OMRRK) „Európa legjobb középület-fejlesztése” díjat nyerte el az International Property Awardson, ezzel a Liget Budapest Projekt a legtöbbet díjazott fejlesztéssé vált a díj (IPA) történetében, ugyanis ez az első olyan kulturális városfejlesztés, amelynek elemei három rangos díjat is elnyertek.
2017-ben Cannes-ban, a világ legjelentősebb ingatlanszakmai rendezvényén, a MIPIM-en a Liget Budapest Projekt a legátfogóbb fejlesztéseket bemutató Best Futura Mega Project kategóriában Európa legjobb városfejlesztési nagyprojektje lett. 2021 nyarán pedig a Szépművészeti Múzeum történetének legnagyobb léptékű, a Liget Budapest Projekt keretében megvalósult felújítása nyerte el az Europa Nostra Díjat, mely az Európai Unió legrangosabb örökségvédelmi elismerése. 2022 tavaszán pedig a Magyar Zene Háza a MIPIM Awards fődíját, ezzel a hazai ingatlanfejlesztés egyik legnagyobb nemzetközi sikerét érte el, s Magyarország legtöbb elismeréssel rendelkező épületévé vált.